Sıkça Sorulan Sorular

Aradığım ürünü nasıl bulurum?

Aradığınız ürünleri bulmak için sitemizin üst bölümünde bulunan kategorilerden birisini seçebilir ve açılan bu menüde bulunan filtreleri kullanabilirsiniz. Bu sayede, istediğiniz numara, renk ve modele kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 
Mesela; sadece 44 numara, kahverengi erkek botlarını görmek istiyorsunuz. Kategorilerde, önce erkek kategorisini, sonra bot kategorisini seçtikten sonra, filtrelerden 44 numara ve kahverengi seçeneklerini seçtiğinizde sayfada sadece 44 numara, kahverengi erkek botları sergilenecektir.
Eğer ürünün model ismini biliyorsanız (mesela; M0781CS), model ismini, sitemizin (size göre) üst menüsünde yer alan büyüteç ikonu üzerine geldiğinizde çıkan kutucuğa yazıp, enter tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

Kargo Ücreti Ödeyecek miyim?

50 TL üzeri alışverişlerinizde -değişimde de geçerli olmak üzere- kargo ücreti tarafımıza aittir*.
Alıcı, anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi dışında bir kargo şirketi ile gönderim yapılmasını talep etmedikçe, 50 TL üzeri alışverişlerinde herhangi bir kargo ücreti ödemeyecektir*.
İadelerde kargo ücreti alıcıya aittir.
*Çanakkale (Bozcaada, Gökçeada), Balıkesir (Avşa Adası, Marmara Adası) ve İstanbul (Adalar ilçesi; Burgazada, Büyükada, Heybeliada, Kınalıada) illerindeki Adalar'a, K.K.T.C'ye yapılan gönderimlerde kargo ücreti alıcıya aittir.K.K.T.C dışında yurtdışına satışımız yoktur.

Ürünüm ne zaman kargoya verilecek, ne zaman elimde olur ve nasıl takip edebilirim?

Sitemizden yapılan alışverişlerde, haftaiçi saat 16:00'ya kadar verilen ve ödemesi onaylanan (Kapıda Ödemelerde Ödeme Onayı aranmaz) siparişler, Aynı Gün Kargoya verilir.


Bu saatlerden sonra, hafta sonu ve resmi tatil günlerinde verilen siparişler, takip eden ilk iş günü kargoya verilir. Nadiren tedarik sürecine bağlı olarak kısa süreli gecikmeler yaşanabilir, bu durumda size bilgi verilir.
Siparişiniz kargoya verilince sisteme kargo takip bilgisi girilir ve sistem aynı anda size otomatik bilgi maili gönderir. Bu mailde ürününüzün kargoya verildiği bilgisi ve kargo takip bilgileri yer alacaktır. Bu numara ile www.araskargo.com.tr adresinden kargonuzu takip edebilirsiniz.
Teslimat süresi, anlaşmalı olduğumuz kargo firması olan Aras Kargo firmasının teslimat prosedürü çerçevesinde, bulunduğunuz ile göre farklılık göstermektedir. Ortalama olarak, bulunduğunuz ile göre 1-3 gün sürmektedir. Belirtilen adreste herhangi bir hata olması durumunda teslimatı gerçekleşemeyen sipariş ile ilgili olarak siparişi veren ile bağlantı kurulması kargo firmasının inisiyatifindedir.
Teslimatın gerçekleşmesi konusunda müşteri kadar kredi kartı sistemini kullandığımız bankaya karşı da sorumluluğumuz söz konusudur.

Kapıda Ödeme Sistemi Hakkında Bilgi Verir misiniz?

Kapıda Ödeme Sistemi anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi (Aras Kargo) ile yapılan gönderimlerde gerçekleşebilen bir ödeme türüdür. 
Bu ödeme şeklinde, Kargo firması çalışanı (Kuryesi), kargoyu, alıcıya teslim ediyorken, ürün bedelini, nakit olarak veya bütün kredi kartlarına tek çekim şeklinde tahsil eder. Kapıda ödeme tahsil şeklini, alıcı, sipariş veriyorken belirler. 
Bu hizmet için ilave ücret alınmaz. 50,00 TL altındaki siparişlerinizi kapıda ödeme seçeneği ile verememektesiniz. Kargo firmasının talep ettiği kapıda tahsilat hizmet ücreti tarafımızdan karşılanır.

Havale/EFT ile Ödeme Hakkında Bilgi Verir misiniz?

Havale/EFT ile Ödeme: Sitemizde tanımlı banka hesaplarına para transferi şeklinde gerçekleşen bir hizmettir. Bu ödeme şeklinde, Finans Departmanımızın, ödeme onaylaması ile sipariş onaylanır. Bu ödeme türünün en büyük avantajı; bu ödeme türünü seçen müşterilerimize, sistemimizin otomatik olarak %5 İndirim uygulamasıdır.

Aldığım Ürün Ayağıma Olmazsa Ne Yapabilirim?

Sitemizden satın aldığınız ürün ayağınıza olmazsa istediğiniz numara ile değişimini yapıyoruz ve kargo ücretlerini de biz karşılıyoruz*. Bu hizmetimiz için herhangi bir şarta ve prosedüre gerek yok, tek yapmanız gereken bizimle irtibata geçmeniz.
Not: Değişim yapılabilmesi için ürünün İade ve Değişim Şartlarını yerine getirmesi gerekmektedir.

Kampanya ve Duyurularınızdan Nasıl Haberdar Olabilirim?

Sitemizin kampanyalarından ve duyurularından haberdar olmak çok kolay. Bunun için takip edebileceğiniz değişik yollar var.Aşağıdaki yollardan herhangi birini veya birkaçını veya hepsini gerçekleştirirseniz kampanya ve duyurularımızdan haberdar olabileceksiniz.
- Sitemize üye olmak,
- Sitemizin haber listesine kaydolmak.
- Facebook'tan takip etmek.
- Twitter'dan takip etmek. 
- Scooter Blog sayfamızı takip etmek. 

Kredi Kartı Kullanmadan Alışveriş Yapma Seçenekleri Nelerdir?

Sitemizden yapacağınız alışverişlerde, sitemiz kanalıyla kredi kartı kullanmadan da ödeme yapabilirsiniz. Alışverişlerinizin ödemesini kredi kartı kullanmadan Banka Havalesi ve Kapıda Ödeme olmak üzere iki şekilde gerçekleştirebilirsiniz:
Banka Havalesi: Ödemenizi anlaşmalı bankalardaki hesabımıza Havale/EFT yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Ödemenizi bu şekilde gerçekleştirecekseniz sipariş veriyorken belirlemeniz gerekir.

Kapıda Ödeme: Anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi (Aras Kargo) ile yapılan gönderimlerde gerçekleşebilen bir ödeme türüdür. 
Bu ödeme şeklinde, Kargo firması çalışanı (Kuryesi), kargoyu, alıcıya teslim ediyorken, ürün bedelini, nakit olarak veya bütün kredi kartlarına tek çekim şeklinde tahsil eder. Kapıda ödeme tahsil şeklini, alıcı, sipariş veriyorken belirler. 
Bu hizmet için ilave ücret alınmaz. Kargo firmasının talep ettiği kapıda tahsilat hizmet ücreti tarafımızdan karşılanır.

Scooter Ayakkabı © 2018
Altyapı: Webticaretim E-ticaret